Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tři prsteny Elfů byly vyrobeny Celebrimborem samotným a Sauron se jich nikdy nedotkl. Zůstaly skryty a nebyly požívány dokud měl Sauron Jeden Prsten  . Tři prsteny byly vyrobeny poté, co Sauron z Eregionu odešel. Tři sloužily k zachování krásy a byly nejmocnějšími prsteny moci. Elfové je před Sauronem skryli a Sauron je nemohl nalézt. Elfové je však nemohli používat dokud se Jeden Prsten neztratil, protože díky moci Jednoho prstenu by jim Sauron vládl a mohl vidět a kontrolovat to, co s nimi kdo činil.

Tři prsteny pro krále elfů pod nebem,
Sedm vládcům trpaslíků v síních z kamene,
Devět mužům: každý je k smrti odsouzen,
Jeden pro Temného pána, jenž dlí na trůně
v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.
Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže,
Jeden všechny přivede, do temnoty sváže
v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.
Narya

Narya nazývaná též Prsten ohně nebo Červený prsten je jedním ze Tří prstenů, jež ukul sám Celebrimbor. Na začátku Války elfů se Sauronem jej Celembrimbor dal společně s prstenem Vilya Gil-Galadovi .Gil-galad jej svěřil Círdanovi. Ten po příchodu Gandalfa  poznal jeho povahu a daroval mu Naryu. Měla moc působit na ostatní k boji proti tyranii, dominanci a zoufalství a probouzet naději.

Nenya

Nenya nebo také Prsten Vody je jedním ze Tří prstenů. Byl vyroben z mithrilu a osazen diamantem. Tento prsten měl sílu uchovávat a chránit. Prsten nosila Galadriel a užívala jej na ochranu Lothlórienu   před Sauronem a udržení jeho krásy. Po zničení Vládnoucího prstenu zanikla moc Nenyi a Galadriel s ní odplula do Valinoru.


Vilya

Vilya, Prsten vzduchu je jedním ze Tří prstenů. Byl ze zlata a ozdobený modrým kamenem. Během války elfů se Sauronem ho nosil Gil-Galad po něm jej dostal Elrond.

Obrazek